יום העצמאות זה הזמן להעביר את הילד לחדר משלו איך עושים זאת נכון

יום העצמאות למדינה מעלה מחשבות על חדר לילד. לפעמים הילד חולק חדר עם אח גדול או אפילו עם ההורים וכעת, עם התרחבות המשפחה, שיפוץ מאסיבי, מעבר דירה או בשלות נפשית, מגיע הרגע החגיגי להעביר אותו לחדר משלו. ההחלטה מלווה בבחירות עיצוביות שיסייעו לכם ולו בתהליך המרגש.

הנה כמה טיפים לתכנון, עיצוב ולמעבר חלק לחדר. עצמאות בבית.

תכנון ועיצוב משותף – כדאי לתת לילד עד כמה שניתן, להיות שותף פעיל בתהליך העיצוב. אפילו אם ההחלטה הסופית היא של ההורים על פי שיקול דעתכם, ענייני תקציב וכולי – מעורבות הילד תתרום לביטחונו העצמי וכן לנכונות שלו לעבור לחדר משלו. בסופו של דבר, הוא זה שיחיה בחדר. אפשר לצרף אותו לסיור באולם התצוגה, לתת לו לבחור צבע לרהיט או לבחור יחד עמו אקססוריז משלימים על פי תחומי עניין שלו – למשל, תמונות עם מכוניות או אלמנטים מעולם הספורט.

מעבר הדרגתי – אם הילד עוד לא בשל לישון לבדו בחדר, ניתן לתת לו לשחק או לשהות בחדר במהלך היום כדי שיסתגל לחלל ולאווירה ורק בצורה הדרגתית לעבור לישון בחדר. ניתן לארח חבר או אפילו את אחד האחים עד שהוא יתרגל לישון בלעדיהם. אחד ההורים יכול לישון בחדר או לקרוא סיפור לילה טוב עד שהילד יירדם. הוספת גופי תאורה ובעיקר מנורת לילה מסייעת בתהליך כך מאירים את החדר במידה אור קטן ונעים שילווה את הילד עד הבוקר (מתאים במיוחד לילדים שלא אוהבים חושך ואף פוחדים מחושך).

להתחבר לחדר – הרגע שמוסיפים חפצים אישיים של הילד לחדר, כיף לו יותר להיות בחדר. למשל, לוח עליו תולים ציוריים של הילד, מדף עם לגו שהרכיב, ברכות שקיבל ליום ההולדת וכדומה.

בנוסף, חשוב לשמור על נגישות גבוהה כדי שהילד יוכל לגשת בעצמו לצעצועים ומשחקים שהוא אוהב, שיתרמו לתחושת עצמאות שלו במרחב.

חדר ילדים מעץ מלא דגם דקל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *