1. דף הבית
  2. >
  3. אירועים וחדשות האוס אין
> כיצד להכין את חדר הילדים לקראת החזרה ללימודים ולכיתה א'

אירועים וחדשות האוס אין

צור קשר
להזמנות ומכירות 09-9799503

כיצד להכין את חדר הילדים לקראת החזרה ללימודים ולכיתה א'

ההתרגשות בשיאה, הילד הקטן שזה עתה סיים גן, עומד לעמוד לכיתה א'. כבר בחרתם ילקוט, ציידתם את הקלמר, הכנתם את הילד מנטלית למסגרת הבית ספרית וכעת הגיע תור החדר לעבור מהפך לקראת שנת הלימודים הקרבה.
חשוב מאוד להשקיע בתכנון נבון של חדר הילדים, כדי לייצר סביבת לימודים רגועה ונעימה אשר תתרום ליכולת הריכוז של הילד ולמוטיבציה שלו ללמוד.

 

לפניכם מספר טיפים לעיצוב חדר הילדים לקראת כיתה א', השינויים שכדאי לבצע, הרהיטים המומלצים, רכישה וסידור חכם של המרחב:

ממשחקים ללימודים

המעבר מהגן לבית הספר דומה מעט למעבר החדר מממלכת משחקים לחדר שמיועד גם למשחק אך גם ללמידה. חשוב להקצות בחדר פינה ייעודית ללימודים, כיד לייצר הפרדה מובחנת בין המרחב המיועד למשחק לבין המרחב המיועד ללמידה. הפרדה מוחשית זו תעזור לילד להפריד גם מהבחינה המנטלית בין ממשחק ללימודים. כדאי למקם את פינת הלימוד בפינה רגועה ושלווה בחדר ככל שניתן, רחוק מארגז הצעצועים.
וודאו שבפינה שבחרתם יש אכן מקום לשולחן כתיבה במידות הסטנדרטיות של 120 ס"מ אורך ו-60 ס"מ עומק ובחלל גדול יותר, ניתן לשלב גם שולחנות כתיבה באורך של 130 ס"מ.

איבזור פינת הלימודים

השלב הראשון בעיצוב הפינה המיועדת ללימודים, הוא בבחירת שולחן כתיבה איכותי. חשוב לבחור שולחן מעץ מלא שנחשב לחומר טבעי ובריא, עמיד ובעל חזות חמימה שמשרה רוגע בחלל. בחרו שולחן כתיבה המגיע עם מגירות לאחסון. כדאי לבחור שולחן כתיבה המצטיין בקווים ישרים ונקיים, שמתמזגים בהרמוניה במרחב ובעלי מראה קלאסי על זמני שעומד במבחן הזמן. אפשר גם לבחור בגוונים בהירים, רכים ונעימים ולהוסיף נגיעה צבעונית עליזה יותר במגירות או בבחירת הידיות. 

פתרונות איחסון

פינת הלימוד היא מקום בו הילד יכין את שיעורי הבית, ילמד למבחנים, או יארח חברים לשעת למידה. כדאי לשמור על הפינה מאורגנת ומסודרת, מומלץ אף להוסיף שידה על גלגלים ו/או כוורת לתלייה מעל שולחן הכתיבה בה יוכל הילד לאחסן את הקלסרים, המחברות והספרים ולמקם אותה בגובה המתאים כך שיהיו בהישג ידו של הילד. ניתן גם לשלב מעמד לכלי כתיבה, לוח ארגונית לתזכורות או לחלק את השולחן לפינת לימוד ולפינת מחשב.

כסא לתלמיד

בחרו בכסא נוח ויציב שישמור על בריאותו של הילד תוך הקפדה על ישיבה נכונה. כדאי לבחור בכסא תלמיד בעל נוחות מקסימלית ואפשר אף לבחור בכסא בגוון המועדף על הילד, בצבע דומה לגוונים השולטים בחדר או להיפך, בצבע מנוגד המייצר אפקט מעניין על רקע שולחן הכתיבה.

מרחב למידה לשניים בחדר אחד

במידה ושני אחים בגילאים שונים חולקים חדר אחד, חשוב לתכנן את החלל כך שיתאים לצרכים האישיים של שניהם. אם מדובר בני אחים בגיל בית ספר, ניתן להצטייד ב-2 שולחנות כתיבה, אחד לכל ילד או לחילופין, לבחור בשולחן כתיבה רחב כך ששניהם יוכלו לשבת לידו ביחד. כדאי להפריד גם בין המיטות ולבחור במיטת קומותיים שמתאימה מאוד לחלל קטן וגם חוסכת בשטח או במיטת גלריה גבוהה כשאר מתחתיה ניתן למקם שולחן כתיבה אחד ולמקם שולחן כתיבה נוסף במקום אחר בחדר או אף מחוצה לו.

     

מבצעים מיוחדים עכשיו בסניפי האוס אין
HouseIn Outlet עודפים
‎חדרי ילדים האוס-אין House-in‎
x