1. דף הבית
  2. >
  3. אירועים וחדשות האוס אין
> כיצד לעבור למיטת מעבר מדריך הסתגלות

אירועים וחדשות האוס אין

צור קשר
להזמנות ומכירות 09-9799503

כיצד לעבור למיטת מעבר מדריך הסתגלות

אחד השלבים המרגשים בחיי הילד הוא המעבר למיטת מעבר. בגיל מסוים, לרוב בין 18-24 חודשים, הקטנצ'יק השובב מתחיל כבר לטפס על הסורגים של מיטת התינוק ויכול לזנק החוצה בלי הרבה מאמץ. הוא כבר לא נהנה להיות סגור במיטת התינוק המסורגת ויתכן שבשלב זה גם אתם רוצים להעביר אותו מהחדר שלכם, ההורים, לחדר הילדים שהכנתם לו או לחדר משותף עם אחיו הגדולים. מיטת מעבר היא בדיוק מה שאתם מחפשים! זו מיטה המותאמת לממדי הזאטוט אשר תפקידה להרגיל אותו לעצמאות תוך שימת דגש על מרחב בטוח ונעים.

קיימות מיטות מעבר בעיצובים קלאסיים ועדינים במבחר גוונים לפי בחירה, כולל מגירות אחסון, כותרות ראש ורגליים מעוגלות או מיטות מעבר בעלות חריצים מיוחדים בעץ בעלות חלל פתוח שמייצרות מראה קליל ומספקות מרחב גמיש לאחסון.לאחר שבחרתם את מיטת המעבר האולטימטיבית, הגיע העת להסתגלות. לא כל הילדים מתגלים במהרה למיטה החדשה ולכן, כדאי לעבור עמם שלב אחרי שלב כדי לאפשר להם שינה טובה במיטה. 

להלן מספר טיפים בנושא של מעבר קל ממיטת תינוק למיטות מעבר:

עוברים בהדרגה
מעבר חד ומלא אינו הדרך הנכונה להרגיל את הילד למיטה החדשה. זכרו שמאז שהוא נולד הוא רגיל לעריסה או למיטת תינוק ולכן, יתכן שייקח לו זמן להסתגל למיטת מעבר. לכן, כדאי לחלק את המעבר לשלבים ולהרגיל אותו למיטה באיטיות ובהדרגתיות. 
ראשית, כדאי להציג בפניו את המיטה ולהסביר לו שזו מיטה לילדים גדולים יותר ושהוא כילד גדול יותר עובר למיטה גדולה יותר. 
לאחר מכן, אפשר לשתף אותו בבחירת המיטה, קישוט המיטה, בחירת המצעים, כריות מסוגננות או עיטור סביבת המיטה ובסופו של דבר, לפרוס את תהליך המעבר על פני מספר ימים. תחילה מומלץ להרגיל את הפעוט לישון במיטה החדשה שנת צהריים ולאחר מכן שנת לילה, אפשר להתרגל למיטה קודם בחדר ההורים ורק לאחר מכן בחדר נפרד. בשלב הזה הילד עדיין לא עבר לחדר משלו, כדי לא לשלב שני שינויים משמעותיים ביחד. 

שינה משותפת
יש הורים שמאפשרים לילד להתרגל למיטה באמצעות משחק במיטה בעוד אחרים מעוניינים שהמיטה תהיה מיועדת אך ורק למטרות שינה ולכן, בהתחלה ישנים לצד הילד במזרן על הרצפה כשהוא במיטה כדי לתמוך בו במעבר ורק לאחר שהוא מסתגל למיטה ולשינה עצמאית, מאפשרים לו לישון במיטה ובחדר לבדו. ניתן כמובן להשתמש בתאורת לילה נעימה שמסייעת לילדים רבים להירדם.

לעבור בטוח יותר
מומלץ מאוד לרכוש מיטות מעבר יחד עם מעקה בטיחות, שמאפשר לייצר מרחב בטוח ומוגן יותר במיוחד בגילאים צעירים בהם הילדים נוטים להתגלגל או לשחק במיטה והמעקה שומר עליהם מפני נפילה. המעקה ניתן להסרה ולהשבה לפי הצורך בקלות רבה.

התחילו את המעבר למיטות מעבר בהדרגתיות וצרו התרגשות סביב המעבר כך שהילד יתרגש וייהנה לעבור למיטה גדולה יותר שאינה מיטת תינוק ובהמשך ממיטת מעבר למיטת ילדים סטנדרטית.
 


 

מבצעים מיוחדים עכשיו בסניפי האוס אין
HouseIn Outlet עודפים
‎חדרי ילדים האוס-אין House-in‎
x