1. דף הבית
  2. >
  3. אירועים וחדשות האוס אין
> כיצד לעצב פינת לימוד בחדר לשניים

אירועים וחדשות האוס אין

צור קשר
להזמנות ומכירות 09-9799503

כיצד לעצב פינת לימוד בחדר לשניים

הסיטואציה הבאה מוכרת להורים רבים: התלמיד החרוץ רוצה להכין את שיעורי הבית, אבל אחיו הצעיר שעוד לא מכיר את המסגרת הבית ספרית, מפריע לו להתרכז. מהר מאוד מתחילה בין השניים מריבה ובסופו של דבר, הילד לא מספיק להכין את השיעורים והקטן יותר כועס על כך שהוא לא יכול לשחק כמו פעם בחדרם המשותף. מה עושים וכיצד מתכננים חדר לשני ילדים שיש ביניהם פער גילאים – האחד בבית הספר והשני בגן מבלי לפגוע בהצלחה בלימודים או בחדוות המשחק? לפניכם מספר רעיונות בנושא.

מיקום נכון של שולחן הכתיבה לאחר שבחרתם שולחן כתיבה איכותי חשוב להחליט היכן למקם אותו בחדר. המיקום חשוב להצלחה, כיוון שאתם מעוניינים לייצר עבור התלמיד הצעיר כמה שיותר שקט ושלווה שיאפשרו לו להתרכז בהכנת שיעורי הבית. ניתן לתחום פינה באמצעות מחיצת הזזה או למצוא רווח למשל בין ארון הבגדים למיטה. בכל מקרה, מומלץ למקם את שולחן הכתיבה כך שכשהילד יושב, הוא יהיה עם הגב אל פינת המשחקים ולא "יתפתה" לשחק או להתבונן באחיו שמשחק בחדר באותה שעה.

שולחן כתיבה וכוורת דגם אילי

סידור פינה מאורגנת עם צרכי הלמידה רצוי לרכז את כל החומרים הקשורים לתהליך הלמידה ולבית הספר במקום אחד בסמוך לשולחן הכתיבה, כך שלא ילכו לאיבוד בין הצעצועים והמשחקים. לצורך כך, ניתן להצטייד בכוורת המהווה פתרון אחסון אטרקטיבי הניתנת לתלייה או לקיבוע על הקיר ובה לאחסן ספרים, חוברות, מחברות וכדומה. ניתן להצטייד גם בשידה על גלגלים לשמירה על החפצים המיועדים ללימודים.
 
חלוקה מושכלת של המרחב באופן כללי, כדאי לחלק את החדר לשניים: האחד מיועד למשחקים והשני מיועד ללמידה והגבול המוחשי או הדמיוני ביניהם הוא זה שיאפשר את ההפרדה. כמו כן, ניתן לקבוע לוח זמנים ידוע מראש לאחים כך שכל אחד ישתמש בחדר בתורו ויהיה גם זמן למשחק משותף שעה אחרי החזרה מבית הספר המיועדת אך ורק לאח הגדול לצורך הכנת שיעורים ולאחר מכן שעת משחק משותפת בחדר לשני האחים, כךסיכוי שייווצרו פחות רעשי רקע שיפריעו ללמידה.

מבצעים מיוחדים עכשיו בסניפי האוס אין
HouseIn Outlet עודפים
‎חדרי ילדים האוס-אין House-in‎
x